Buradasınız

Kurumsal

Vergi Dairesi Başkanının Mesajı

Değerli ziyaretçilerimiz;

Adana Vergi Dairesi Başkanlığı Web Sitesine hoşgeldiniz.

Vergi Dairesi Başkanlığımız, mükellef odaklı çözüm üreten, mükellef haklarını gözeterek mükellef hizmetlerini kalite ve verimlilik anlayışı içinde vermeyi kendine misyon edinmiştir.

Hizmetin merkezinde mükellefin bulunduğu mükellef odaklı yaklaşımıyla yeni "Vergi Dairesi Başkanlığımız" etkin, şeffaf ve verimli çalışan, mükellef memnuniyetini esas alarak güler yüzle hizmet sunmaktadır.

Başkanlığımız kurulduğu günden itibaren faaliyet alanındaki mükelleflerini yakından tanıyan ve nitelikli kamu hizmeti sunan bir anlayışla, özellikle vergilendirmeyle ilgili ödevlerini zamanında yerine getiren mükelleflerimizi haksız rekabetle karşı karşıya bırakan, kayıt dışı faaliyetlerin kayıt altına alınması ve vergi adaletinin sağlanması hususunda kararlı çalışmalarını sürdürecektir. Bugün Bütçe Gelirlerimizin yüzde seksenbeşini vergi gelirlerimizin oluşturduğunu göz önüne aldığımızda verginin ve yapılan çalışmalarımızın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak yerinde olacaktır.

Vergi gelirlerinin daha sağlıklı toplanmasında, kayıt dışı ekonomi ile etkin mücadelede vergi denetiminin önemi kaçınılmazdır. Başkanlığımız mükellef odaklı yaklaşım çerçevesinde vergi denetimlerinde temel unsur olarak mükelleflere daha çok ceza kesmeyi değil, vergi bilincinin yediden yetmişe toplumun bütün kesimlerine yerleştirilmesine azami derecede gayret etmektedir.

Daha iyi bir gelecek ve daha iyi bir Türkiye için vergisel ödevlerini zamanında yerine getiren mükelleflerimizin yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda yanımızda olduğunu bilmek bizlere sonsuz bir güç ve destek vermektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, tüm mükelleflerimize sağlık, başarı ve bol kazanç dilerim.

Saygılarımla

Ahmet TUNALI
Vergi Dairesi Başkanı

Undefined